СТРУЧНО ВЕЋЕ ЗА
ГУДАЧКЕ ИНСТРУМЕНТЕ И КАМЕРНУ МУЗИКУ
Александар Николић - камерна музика
Александра Јовановић - виолина, виола (помоћник директора)
Музичко образовање стекла дипломиравши на Музичкој академији у Београду, у класи професора Петра Ивановића.
Пре него што је почела да се бавим педагошким радом, што је било већ од треће године студија, повремено је хонорарно наступала са оркестром Београдске филхармоније.
Наступе у камерном ансамблу, пре свега у гудачком квартету, имала је од средње школе, као члан репрезентативних квартета Школе за музичке таленте, а касније и Музичке академије. Након студија, паралелно са радом у школи, наступала је више година, као стални члан Панчевачког гудачког квартета. Oд 2015. године, наступа као члан ансамбла „Романтика“ Удружења уметника Железница Србије.
Иако је рад у квартету пружао огромно задовољство и веома користио, највеће задовољство пронашла је у школи „Мокрањац“. Последњих неколико година све више ангажује ученике из класе у дуетима и камерном свирању, а од 2012. године, као помоћник шефа гудачког одсека, бави се организацијом концерата за ученике школе.
Као неко ко сматра да је опште образовање изузетно важно за свакога ко се бави педагогијом, 2016.године дипломирала је на Одсеку за етнологију и антропологију Филозофског факултета у Београду.
Од школске 2017/18. године члан је два стручна тима школе – тима за самовредновање и тима за културне активности школе.
Ана Симонутти - камерна музика
Дипломирала је и магистрирала на Клавирском одсеку Факултета музичке уметности у Београду, у класи професора Јокут Михаиловић., а специјализацију камерне музике завршила је у класи професорке Оливере Ђурђевић.
Током више од тридесет година, колико траје њена професионална каријера, одржала је преко две хиљаде концерата, како као солиста, тако и у трију са оцем Трипом Симонутијем и сестром Иреном, или у дуу са оцем или сестром.
Као солиста, наступала је са бројним диригентима: Рен Хуијие (Кина), Намсраијав Бутанбајар (Монголија), Станко Јовановић, Војислав Симић, Павле Медаковић, Зоран Андрић и др, као и са оркестрима: Оркестром РТС-а, Пекиншким оркестром Гуо Лиан, Монголском државном филхармонијом, оркестром Војске „Станислав Бинички“, Камерним оркестром из Ниша и др.
Гостовала је у Монголији, Кини, Мађарској, Бугарској, Француској, Аустрији, Немачкој, Црној Гори, Словенији, Хрватској, Босни и Херцеговини, Македонији.
Бројне наступе имала је на домаћим и страним телевизијама. Са оцем Трипом Симонутијем, била је представник Југославије на светском музичком спектаклу „Ноћ звезда“, који је директно преносила француска телевизија.
Наступала је на многим значајним фестивалима у земљи и иностранству: БЕЛЕФ, Златна јесен-Улан Батор (Монголија), НОМУС, Мокрањчеви дани-Неготин, Мермер и звуци-Аранђеловац, Град театар-Будва, Мимозе-Херцег Нови…
Снимила је три CD-a у издању ПГП РТС-а, две ЛП плоче, пет аудио касета, као и неколико компакт дискова за потребе Радио Београда.
Као солиста и члан Трија Симонутти, добитница је прве награде публике и прве награде Удружења композитора Монголије на међународном фестивалу „Златна јесен“ 1998.
Године 2001. је добила Златну значку Културно-просветне заједнице Србије за допринос развоју културе.
Добитница је и више награда и признања Црвеног крста за хуманитарни рад. Одржала је велики број хуманитарних концерата, као и више стотина концерата посвећених ширењу класичне музике међу младима.
Ани Симонути, као чланици Трија Симонути, велики број композитора је посветио своја дела: Деспић, Бабић, Радић, Вауда, Камбасковић, Херцигоња, Костић, Расински.
Члан је Удружења музичких уметника Србије (УМУС) од 1994. године.
У Немачкој, 2001. године, била је представник Музичке омладине Југославије на Интернационалној конференцији.
Од 1993. године бави се педагошким радом у Музичкој школи „Мокрањац“ у Београду.
Ученици Ане Симонути имали су бројне наступе на фестивалима и концертима у најзначајнијим концертним салама, као и бројна гостовања на националној телевизији. Дуа, трија, квартети из њене класе освајали су бројне награде на републичким такмичењима.
Била је иницијатор и организатор сусрета камерних одсека музичких школа Београда.
Више пута била је шеф одсека за камерну музику, као и члан жирија на Републичком такмичењу.
имејл: ana.simonutti@gmail.com
сајт: www.simonutti.com
Вениа Жарковић - виолина
Рођена је у Београду 1965. године.
Дипломирала је виолину на Академији уметности у Новом Саду, у класи професора Иље Груберта. Током студија, била је и у класи Павела Верњикова и похађала семинаре Зинаиде Григорјевне Гилелс. Специјализацију за камерну музику завршила је на ФМУ у Београду у класи професорке Зорице Ћетковић.
Наставник је виолине у Музичкој школи „Мокрањац“ у Београду, где постиже запажене резултате у виолинској педагогији. Добитник је три годишње награде за најбољег наставника, а њени ученици су носиоци многобројних признања, као и добитници награда на домаћим и међународним такмичењима. Наступала је у класичном трију и као члан дуа, клавирског квинтета, а данас наступа активно у клавирском дуу.
Виктор Бајлер - камерна музика
Владимир Васиљевић - виолина
Владимир Марковић - виолина
Даница Кремзер - виолончело
Дејан Травица - виолончело
Ђорђе Милошевић - виолончело
Зорица Кукин - виолина - руководилац стручног актива
Милица Крнета - виолина
Љубица Перовић - виолина
Марија Рајашић - виолина
Мила Смиљковић - виолина
Нада Иванежа - виолина
Рођена је 1979. у Београду. Академију уметности у Новом Саду уписала је 1997. године у класи професорке Ирине Јашвили а дипломирала 2002. године у класи професора Ненада Врбашког.
Током школовања била је члан многих камерних ансамбала са којима је наступала у Београду (Римска дворана, Дворана културног центра и Атријум Народног музеја) и Новом Саду (Градска кућа и Музеј града). Од 2002. до 2006. била је члан Земунског камерног оркестра.
У Музичкој школи „Мокрањац“ запослена је од 2003. године. Њени ученици су освајали награде на многим такмичењима:
Републичко такмичење, Стринг фест, Млади виртуоз, Меморијал „Душан Протић“. Ученици су наступали на многим концертима у школи и ван ње- у Етнографском Музеју, Атријуму Народног музеја, Дворани кулурног центра, Дому Војске Србије и Коларчевом народном универзитету. Три ученика су уписала студије виолине на академијама у Грацу, Бечу и Новом Саду.
Члан је удружења „Мокрањац“ у чијем раду активно учествује, похађа бројне семинаре и стручне скупове у циљу професионалног усавршавања и унапређења квалитета наставе.
Стојан Поповић - виолина
Татјана Јовановић - Мирковић - виолончело
Рођена је 1981. године у Београду.
На Факултету музичке уметности у Београду стиче звање дипломираног музичког извођача, виолончелисте.
Још од средње школе делује као камерни и оркестарски музичар. Била је члан нонета виолончела, Музичке школе „Мокрањац“, који је водио истакнути професор Иван Попарић. Једна је од оснивача гудачког квартета Елегант, који је деловао од 2000. до 2005. године, са којим је освојила прву награду на међународном такмичењу „Петар Коњовић“, као и на Републичком такмичењу.
Са истим квартетом остварила је велики број концерата, како у Србији, тако и иностранству. Као стипендиста, заједно са колегиницама из квартета Елегант , усавршавала се на једном од најпрестижнијих курсева за камерну музику Praha – Vienna – Budapest и имала прилике да ради са еминентним квартетима као што су „Amadeus“, „Alban Berg“, „Smetana““, „Bartok“, „Hagen“ професорима Норбертом Брајнином, Сигмундом Низелом, Гунтером Пихлером, Томасом Какушком, Ласлом Мезом, Шандором Девичем, Миланом Шкампом… Као студент, била је члан Норвешког омладинског оркестра са седиштем у Елверуму, где је сарађивала са диригентима Андрејом Борејком и Дагласом Бојлдом. Била је члан немачко-скандинавске омландинске филхармоније са седиштем у Берлину, под управом Андерса Пир Кехлера.
Прво радно, педагошко искуство стиче у Музичкој школи „Ватрослав Лисински“, где се запослила 2008. године, на месту професора виолончела, у којој ће радити до 2013. године, када прелази у школу „Мокрањац“.
Татјана Јовановић Мирковић је активна као камерни и оркестарски музичар, о чему сведочи велики број концерата широм света.
Један је од оснивача и чланова еминентног ансамбла „Метаморфозис“, са којим је у фебруару 2017. године добила награду часописа „Музика класика“, за најбољи српски оркестар у 2016. години. Са истим ансамблом премијерно је извела велики број нових дела, како српских, тако и иностраних композитора. Учествовала је на свим важним фестивалима у земљи (Бемус, Бунт, Дани оргуља, Мокањчеви дани, Номус), али и на фестивалима и концертним дворанама широм света, од којих се истичу: Карнеги хол, Сиднејска опера, Палата музике у Барселони, центар Линколн, Волт Дизни хол, Мелбурн класик фест, ВОМАД фестивал, Бетовен фест у Бону, Бочелијев фестивал Лајатико у Тоскани, сала Берлинске филхармоније, Зенит у Паризу, Акропољ, сала Хонг Конг филхармоније, Бозар у Бриселу, ЛГ арт центар у Сеулу, сала Израелске филхармоније….
Била је члан Филхармоније младих, ансамбла Арте, БКО Душан Сковран, квартета Елегант, италијанског оркестра Кармело, Омладинског Симфонијског Оркестра југоисточне Европе.
Наступала је у Србији, Аустралији, Аустрији, Белгији, Холандији, Француској, Шведској, Норвешкој, Исланду, Шпанији, Мароку, Румунији, Бразилу, Јужној Кореји, Кини, Израелу, Грчкој, Албанији, Црној Гори, Босни и Херцеговини,, Чешкој, Пољској, Украјини, Летонији, Турској, Луксембургу, Швајцарској, Хонг Конгу, Макау, Италији, Канади и САД-у.
Снимала је за радио и телевизију.
Тијана Жарковић - виолина
Томислав Милошевић - виола
Урош Јовановић - контрабас
Образовање:
• 2012.Мастер студије, ФМУ Београд, на студијском програму извођачке уметности у класи Проф. Слободана Герића.
• 2010. Дипломирао на ФИЛУМ у Крагујевцу и стекао звање дипломираног контрабасисте, у класи проф. Срђана Стошића
• 2006. Завршио Средњу музичку школу „Станковић“, одсек контрабас
• 2003. Завршио Средњу музичку школу „Мокрањац“, теоретски одсек
Радно искуство:
• од 2016 хонорарни члан позоришта на теразијама
• од 2010. члан ансамбла „Метаморфозис“
• од 2008. запослен у Музичкој школи „Мокрањац“ као професор контрабаса
• у сезонама 2007/08 и 2008/09 био запослен у Београдској филхармонији као тути контрабас
• од 2008. члан оркестра „Шлезингер“ у Крагујевцу
• Наступао хонорарно са Симфонијским оркестром РТС, Оркестром Војске Србије, Оркестром Народног позоришта
ПРАТИТЕ НАС
Copyright 2018. - Muzička škola Mokranjac - Beograd